Montessori Etkinlikleri

Montessori felsefesine uygun, evde kolaylıkla uygulanabilecek, çocuğun kendini keşfetmesine destek olan ve yetilerini geliştiren Montessori etkinlikleri...

Hediyemiz var! 📣

Montessori etkinliklerinin daha fazla kişi tarafından bilinmesini ve uygulanmasını istiyoruz 😊 Montessori Gökkuşağı hediyeli çekilişimize katılmak için yapmanız gereken;

Bu sayfa üzerinden herhangi bir etkinlik yazısının altına yorum yapmak. Sadece bu kadar 😊

Yorum yapanlar arasından 1 kişi Montessori Gökkuşağı kazanacak. Son katılım günü 29 Mart’tır, kazanan kişiyi 30 Mart günü açıklayacağız.

Herkese bol şans dileriz 😊

Montessori Etkinlikleri Nasıl Hazırlanır?

Montessori eğitim metodu, çocuğun gelişiminde ve kendini gerçekleştirmesinde büyük ölçüde etkinliklerden destek alır.  Çocuğun ilgi alanı ve gelişimi doğrultusunda uygun etkinlikler çocuklara tanıtılır. Seçim özgürlüğü çocuğa verilir, Montessori metodunda çocuğa saygı esastır. Çocuklar bu alanlarda etkinlikleri gerçekleştirir ve geliştirir.

Montessori felsefesinin çocuklar için temel benimsediği cümle “kendim yapmama yardım et”tir. Montessori etkinlikleri bu felsefe doğrultusunda çocukların kendi kendine yetebilmesini, bağımsızlığını, eleştirel düşünmesini ve ince motor gelişimini teşvik eder. Ayrıca Montessori etkinlikleri çocukların ilgi alanlarına ve gelişim ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir.

5 farklı kategoride etkinlikler, çocuklarda farklı becerileri geliştirmek için gerçekleştirilir.

Günlük yaşam etkinlikleri
Duyusal etkinlikler
Matematik etkinlikleri
Dil eğitim etkinlikleri

Kozmik eğitim etkinlikleri

Montessori eğitiminde uygulanan, farklı türde etkinlikleri sizler için derliyoruz…