Maria Montessori Kitapları

by Montessori Felsefesi

Maria Montessori’nin bakış açısı, tecrübeleri ve bilgileri ile hazırladığı eğitim sistemini anlamak ve öğrenmek isteyenler için kitaplarını listeledik. Çocuğa ve eğitime dair kitaplar, bu felsefeyi daha iyi kavramanızı sağlayacak.

 

Cocugun Kesfi

Çocuğun Keşfi

Maria Montessori, Çocuğun Keşfi kitabında çocuğun doğasını keşfetmeyi, ihtiyaç ve beklentilerini anlamayı işliyor. Montessori eğitim modelinin nasıl ortaya çıktığını anlatırken, bu model hakkında detaylı bilgi veriyor.

Emici Zihin

Emici Zihin

Maria Montessori, insan yavrusu olan bebeklerde ilk  yıl öğrenme hızını ve potansiyelini emici zihin olarak tanımlıyor. Kitapta bu dönemin kritik önemine vurgu yaparken, gözlem ve sonuçlarından, ebeveynlerin üzerine düşen görevlerden de bahsediyor.

9789752564671

Çocukluğun Sırrı

Çocuğun gelişimi doğumdan itibaren başlar. Maria Montessori, kitabında doğumdan itibaren çocuğun ihtiyacını, kendi potansiyelini gerçekleştirme gayesini, bu amaç doğrultusunda ona destek olma yöntemini anlatıyor.

Cocugunuz

Çocuğunuz Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Maria Montessori, kitabında Montessori metodunun temel prensiplerini, çocuğa dair hazırlanışını ve bağlantısını anlatıyor.

“Montessori eğitim metodu bilimsel bir metottur. Temelini çocukluğa dair bilgiler oluşturur. Çocuğun bedensel ve zihinsel gelişimi hakkında keşfedilen yasalar üzerine geliştirilmiştir.”

 


Blog’a her gün eklenen yeni yazılar ve Montessori etkinlikleri için Abone bölümünden abone olmayı unutmayın. Yeni yazıları mailinizden takip edin…

Benzer İçerikler

Leave a Comment