*** Etkinliğimiz, yazarımız @1anneninseyirdefteri tarafından hazırlanmıştır.

Hem sayıların ritmik sırasını öğrenmeye çalışıyoruz hem sayıların şeklini algılıyoruz hem de renkleri pekiştirip el kaslarımızı da geliştiriyoruz.
Daha ne olsun  🙂

Kaç Yaş için Uygundur?

2 yaş ve üzeri için uygundur.

Çocuğunuzun dikkat ve odaklanmasını artırmak, zeka gelişimine destek olmak için kullanabileceğiniz oyuncak ve setleri sizin için listeledik: http://bit.ly/dikkat-ve-zeka

Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler
Bir kolinin iki kare kenarı
Renklendirmek için boya
Makas ya da maket bıçağı
Raptiye
Abeslang

Hazırlanışı:
Karton kolinin iki kare kenarı alt alta konulur. En alttaki kare şeklinde kalır. Üstteki karton ise bir daire şeklinde çizilir. Görseldeki gibi bir saat şeması elde edilir. Ardından sayıların yapboz kısmı çizilir ve kesilir. Saatin ortasında kalacak olan küçük elips şeklini kesmemeye özen gösterin. O sabit kalacak. En son miniğinizin yardımı ile istediğiniz renge boyayın.

Akrep ve yelkovan olarak abeslangları yani dil çubuklarını kullanacağız. Birini uzun birini kısa kesin ve ucunu üçgen şekli gibi kesin. Raptiye ile en orta kısma sabitleyin. Çok bastırmayın ki döndürmeniz zor olmasın.

 


Blog’a her gün eklenen yeni yazılar ve Montessori etkinlikleri için Abone bölümünden abone olmayı unutmayın. Yeni yazıları mailinizden takip edin…

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.