Montessori Etkinlikleri – Makas Etkinlikleri

by Montessori Felsefesi

*** Etkinliğimiz, yazarımız @ekin_vakti tarafından hazırlanmıştır.

Makas etkinlikleri, ince motor gelişimini desteklemesi nedeniyle Montessori etkinlikleri arasında önemli yer tutar. 2 yaş itibariyle, ebeveyn gözetiminde başlanabilecek etkinlikler, çocukların parmaklarını çalıştırarak ince motor kaslarının gelişmesini destekler. 

Elinde makasla “anne bana makas verer misin” diye gezen miniğime çok çok sevdiği bir etkinlik oldu. Sevimli tavşanımızı 🐇 havuçlarına 🥕 kavuşturduk 🥰

İnanılır gibi değil ama çizimler bana ait 🙈 Oynayacak minikler için keyifli vakitler dilerim 🧡🥰


Çocuklar makas ile oynamaya her zaman çok hevesli olmayabilirler. Böyle zamanlarda onları zorlamamak gerekir. Eğer çocuğunuzu dinlemeye ve anlamaya çabalarsanız, gelişimini ve ihtiyaçlarını size gösterecektir. Çocuğunuzun sizi yönlendirmesine izin verebilirsiniz.

Makas etkinlikleri oldukça çeşitlendirilebilir, bazen dümdüz bir gazete kağıdını kesmek bile çok eğlenceli gelebilir çocuklara. Zaten amacımızda hem eğlenmek hem de öğrenmek değil mi 🙂 Bu nedenle çizdiğiniz şablonlara uymak istemezlerse de onların yönlendirmelerine güvenebilirsiniz. Siz onun için farklı etkinlikler hazırladıkça, o da zamanı geldiğinde o şablonları kendi yapmak isteyecek, hatta geliştirecektir.

2 yaş ve üzeri için uygundur.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Montessori Felsefesi (@montessorifelsefesi)’in paylaştığı bir gönderi ()

 


Blog’a her gün eklenen yeni yazılar ve Montessori etkinlikleri için Abone bölümünden abone olmayı unutmayın. Yeni yazıları mailinizden takip edin…

Benzer İçerikler

Leave a Comment