Montessori Materyalleri – Öğrenme Kulesi

by Montessori Felsefesi

Montessori materyalleri arasında yer alan ahşaptan yapılmış öğrenme Kulesi ayarlanabilir 3 platformdan oluşur. Her çocuğun boyuna göre ayarlanabileceğinden güvenli bir etkinlik ortamı hazırlar. Montessori destek materyalidir. Çocuğun basıp çıkabileceği adım merdiveni, ayakta veya isterse dizlerinin üzerinde durabileceği bir stand ve koruma çubuklarından oluşur. Yapı şekli ile tam dengede olacağından çocuk güvenli bir şekilde hareket eder. 

Hangi Kazanımları Sağlar? 

Çocuk ailesine örneğin mutfakta ev işlerine yardım edebilir. Boyuna göre ayarlanacak öğrenme kulesi ile mutfakta veya diğer ev alanlarında ailesine yardım edebileceğini algılar. 

Çocuk ailesi ile ev işlerine dahil olabilir ve yardım etmeyi öğrenir aynı zamanda özgüven kazanır. 

Kendim yapabilmem için yardım et ve ben yapabilirim felsefesine dayanan Öğrenme Kulesi ile kaba motor becerileri ve algı gelişir.

Nasıl Sunulur?

Rehber, Montessori mutfak materyalleri ile çalışılırken öğrenme kulesi ile çocuğun ev işlerine yardım etmesini izler. İlk başta yapması gereken çocuğun boyuna göre öğrenme kulesini ayarlamaktır. Mutfakta yardım, çamaşır asma, kahve makinası tuşuna basabilme gibi dikkatini çeken her aktiviteyi yapabilir. 

Blog’a her gün eklenen yeni yazılar ve Montessori etkinlikleri için Abone bölümünden abone olmayı unutmayın. Yeni yazıları mailinizden takip edin…

Benzer İçerikler

Leave a Comment