Montessori Yatak Ankara

by Montessori Felsefesi

Montessori yatakları yapısal olarak ağaç ürünlerinden üretilmelidir. Tomruk tabanlı oluşturulan ahşap malzemelerin kurutularak kullanılması önerilir. Bünyesinde kimyasal işlem bulunmayan bu yapılar çocukların sağlığını tehdit etmez ve kullanışlı olur. Yatakların boyama işlemi için ağır metal, tiner ve kimyasal bulunmayan, su bazlı boyalar tercih edilir. Çocukların uyku alışkanlıklarına göre Montessori yatak boy ve ebatları belirlenmelidir. Bazı çocuklar düzensiz ve savruk yatabilir. Bu gibi durumlarda, ebat olarak geniş Montessori yataklar tercih edilebilir. Eğer düzgün, sabit yatan bir çocuğunuz var ise dar ölçülerdeki Montessori yataklara eğilim gösterebilirsiniz. Gözden kaçırılmaması gereken husus şudur; yatağında rahatlık bulamayan çocuklarda uyku problemleri, öfke sorunu ve mutsuzluk izlenimi görülebilir.

Montessori yatak, hakkında merak edilenleri açıklamamız gerekirse; yere yakın, sade ve minimal görünümlü yatak modellerindendir. Kişiselleştirilmiş çocuk özelinde üretilen yataklar olarak değerlendirebiliriz. Yatak görünümü ve biçimi özel olarak hazırlanmaktadır.

Montessori felsefesine göre yatak boyutlarının çocuklara göre olması çocukların bir birey olarak, kendi özbakımlarını geliştirmesine ve gelecekte düzenli bir birey olması için odasının bir yetişkin gibi dizayn edilmesi gerektiği vurgulanır. Ayrıca yatakların modern görünümü çocuğun odasına sempati beslemesini de sağlayacaktır.

Ankara Montessori yatakların üretimi bulunan bir ilimizdir. Çocuklarını geleceğe hazırlamak için yaptığınız araştırmalar ile eğitim öncülerinden Maria Montessori’nin ideolojisi doğrultusunda çocuklarınıza uygun yatakları ve eşyaları temin etmek için Ankara Montessori yatak, oyuncak ve eşya üreticilerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Montessori yatak sipariş, hakkında bilgi edinmek isteyen aileler için internet araştırmaları ile bu eğitim felsefesini keşfediyorlar. Bu sayede okul öncesi eğitimli bireyler yetiştirebiliyorlar. İnternette yapacağınız araştırmalar sayesinde hangi Montessori yatağın çocuklarınız için daha faydalı olduğunu keşfedebilirsiniz. Ayrıca, bu özel çocuk gelişimi eğitim yaklaşımının, temel prensiplerini öğrenip çocuklarınızı eğitebilirsiniz.

Maria Montessori’nin öğütleri doğrultusunda tasarlanmış bir çevrede, çocuklar daha mutlu, başarılı ve özgüvenli bireyler olma eğilimi gösterirler. Montessori odalarının, ebeveyn odasına benzemesini sağlayan eşyalar; çocuk boyuna mini bir yetişkin odası görünümü oluşturacak biçimde gardırop, yatak, raflar ve Montessori yatak sayesinde kendi kendine yatağından kalkabileceği ve kontrol mekanizmasını elinde hissedecek bir çocuk, daha özgüvenli olacaktır.

Bunlar, çocukların odalarından memnuniyet duyması için oldukça önemlidir. Odasını kendi kontrol ettiği zaman kişisel bakımını ve hareketlerini, yani; Yatağını toparlayıp, kıyafetlerini kendi gardırobuna yerleştirip, istediği kıyafetleri giymeye başlayacaktır. Henüz küçük yaşlarda, bir birey olduğunun bilincine varıp erken yaşta düzenli bir çocuk olmaya başlayacaktır. Dolayısıyla, çocuklar geleceğe daha iyi motive olup düzenli ve tertipli bir birey olması için bu düzenlemeler gereklidir.