Montessori Yatak – Ev Yatak

by Montessori Felsefesi

Yatak evi, çocukların içinde hem uyuyabilecekleri hem de oynayabilecekleri inanılmaz bir yer yatağıdır. Bu sevimli ev yatak, bebek beşiğinden yürümeye yeni başlayan çocuk yatağına sorunsuz geçiş yapılmasını sağlayacaktır. Yatak çerçevesi, Montessori mobilyalarının bağımsızlık kazandırma ilkelerine uygun olarak tasarlanmıştır. Bebeğinizin odasında size oldukça alan kazandıracaktır ve bebeğinizin Montessori yatağından düşmesinden korkmanıza gerek yok.

Montessori yatak, çocukların ebeveynlerinden bağımsız olarak yatağa girip çıkmalarını sağlar. Böylece çocukta kendi işini yapabilmenin mutluluğuyla, sorumluluk duygusu da pekişir.

Malzeme:

Ahşap ev şeklindeki karyolalar, çam veya huş ağacından yapılır (sipariş esnasında seçilebilir) ve biyolojik arı balmumu ile kaplanır. Ama istenirse, boyayabilir ya da malzeme bölümünden boyalı (çam ağacı) versiyonunu seçebilirsiniz. Huş ağacı daha ağır ve daha güçlü bir malzemedir, görsel açıdan fazla ahşap yapısı göstermez ve rengi daha açıktır. Montessori yatak yüksek kaliteli çam veya huş ağacından üretilmiştir. Her ürün özel olarak üretilmektedir, böylece bazı detayları ayarlanabilmektedir. Boyalı yataklar için çocuk dostu su bazlı boya kullanılır. Fakat tamamen kuruması için 7 güne kadar beklemek gerekmektedir.

>> Ürün bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

 


Blog’a her gün eklenen yeni yazılar ve Montessori etkinlikleri için abone olmayı unutmayın. Yeni yazıları mailinizden takip edin…

Benzer İçerikler

Leave a Comment