Montessori Yatak – Güvenli Tasarım

by Montessori Felsefesi

Yer yatağı konsepti için ebeveynlerin ilk akıllarına gelen soru genel olarak güvenlik oluyor. Çocuk gece dönerken düşer mi sorusu da merak edilen konulardan. Farklı Montessori yatak tasarımları bu soru için şık ve kullanışlı çözümler üretebiliyor.

Montessori yatak konseptinin asli özelliği çocuğun kendi kendine hareket etmesine, yatağa girip çıkmasına olanak sağlamasıdır. Korkuluk bulunan modeller için eğitim metoduna karşı çıkan görüşler olmasına rağmen, çocuğun hareketini engelleyen bir durum bulunmamaktadır.

Korkuluklu modeller, çocuğun gece hareketleri için korunak sağlar. Ancak çocuk uyanıp yataktan çıkmak istediğinde kapı bölümünden kolayca çıkabilir. Bu nedenle amacını gerçekleştirmiş olur. Hem ebeveynlerin içlerinin rahat etmesi, hem de çocuğun bağımsız bir şekilde hareket etmesi için iki taraflı korkuluk bulunan, kapı kısmının da ortada olduğu tasarımlar oldukça kullanışlıdır.

 

 

>> Ürün bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

 


Blog’a her gün eklenen yeni yazılar ve Montessori etkinlikleri için abone olmayı unutmayın. Yeni yazıları mailinizden takip edin…

Benzer İçerikler

Leave a Comment