Montessori Yatak İstanbul

by Montessori Felsefesi

Montessori yatak İstanbul’da ebeveynler tarafından oldukça aranan bir yatak türü. Ebeveynlerin soru işaretlerini gidermek için bu yataklar hakkında bilgiler hazırladık:

Montessori yataklarının bünyesinde ağaç ürünler olmalıdır. Tomruktan elde edilen ahşap malzemeler kurutularak kullanılması tavsiye edilir. Ekstra kimyasal işlemler bulunmadığı için çocukların sağlığını tehdit edecek bir durum oluşturmamaktadır. Kimyasal, ağır metal ve tiner içermeyen su bazlı boyalar kullanılarak boyama işlemi gerçekleştirilir. Çocuğunuzun uyku alışkanlıkları doğrultusunda Montessori yatak boyuna karar vermelisiniz. Eğer çocuğunuz dağınık ve çok hareketli yatıyorsa geniş, sakince yatan bir çocuksa dar ölçüler tercih edilebilir. Ancak unutulmamalıdır ki, rahat hareket edemeyen çocuklarda uyku bölünmeleri ve bunun sonucunda huzursuzluk ve asabiyet gibi sorunlar meydana gelebilir.

Montessori yatak, hakkında bilgi vermek gerekirse; minimal görünümlü ve yere yakın yatak çeşitlerindendir. Çocuk özelinde üretilir, renk, boyut, yatak tarzı özel belirlenerek hazırlanır. Aileler kendilerine en yakın lokasyonda bulunan montessori yataklarına bakıp temin edebilir. Çocuklar için kullanımı rahat olan bir yatak modelidir. Yatak boyutlarının çocuklara göre olması çocuğun küçük bir birey olarak, alışkanlıklarını geliştirmesine ön ayak olur. Montessori yataklarının şık görünümü, çocuk odasına modern bir görünüm kazandırır.

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Bu nedenle çocuk ürünlerine en çok ihtiyaç duyulan il durumundadır. Montessori malzemelerine ulaşım açısından İstanbul Montessori yatak, oyuncak ve eşya üreticileri bulunur. Montessori yatak siparişleri, hakkında bilgi almak isteyen ebeveynler internet araştırmaları ile konuyu derinlemesine öğrenerek çocukları için hangi yatağın faydalı olduğunu kolayca keşfedebiliyor. Ayrıca, Montessori felsefesini, temellerini, bakış açılarını ve çocuklarla kurulacak iletişim hakkında kolayca bilgi edinebiliyorlar.

Bu felsefenin tavsiyeleri üzerine dizayn edilen bir ortamda, çocuklar daha mutlu ve başarılı bir birey olmaya adım atarlar. Odaların, yetişkin odasını anımsatmasını sağlayacak eşyalar; çocukların boyuna göre gardrop, yatak, raflar eşyalar ve montessori yatak sayesinde kendi kendine yatağından kalkabileceği aynı zamanda, odasını benimseyebilmesi açısından oldukça önemlidir. Odasındaki eşyalar boyuna göre olduğu zaman kıyafetlerini kendi gardrobuna yerleştirip, istediği kıyafetleri seçmeye başlayacaktır. Bir birey olduğunun farkına varıp erken yaşta düzenli bir çocuk olmaya başlayacaktır. Montessori yatağının yanına kitaplarını rahatça yerleştirebileceği raflar ekleyerek tıpkı yetişkin odası görünümü çocukları geleceğe daha iyi motive edeceği Maria Montessori tarafından ön görülmektedir. Düzenli ve tertipli bir birey olması için bu düzenlemeler gereklidir.