Montessori Yatak – Korkuluksuz Yatak

by Montessori Felsefesi

Montessori yatak konseptinde tasarımsal olarak farklı çeşitlere rastlamak mümkündür. Korkuluk bulunan ve bulunmayan modeller de buna örnek olarak verilebilir.

Aşırı hareketli çocuklar için kapı girişi dışında korkuluk bulunan modelde annelerin de içi daha rahat edebilir. Çocuğunu bıraktığı yerde bulamayan ebeveynler için korkuluk kullanılması oldukça faydalıdır. Montessori felsefesine göre çocuğun ebeveyn bağımsız olarak yatağına giriş çıkışı yapabilmesi önemlidir. Bu nedenle kapı girişinin olması, korkuluklara rağmen çocuk için yeterli bağımsızlığı sağlar.

Korkuluk bulunmayan modeller ise çocuğun yaklaşık 3 yaşından büyük olduğu dönem için kullanıma uygun görülebilir. Çocuk artık hareketlerinde daha stabil ve kararlıdır. Bu şekilde kendi vücuduna daha hakim olabilir. Tabii daha öncesinde de korkuluk bulunmayan yatak kullanmak mümkündür. Genel olarak ailelerin tercihine, çocuğun karakter ve fiziksel durumuna bağlı yatak seçimi, her aileye göre değişebilmektedir.

Malzeme:

Görseldeki Montessori yatak yüksek kaliteli kavak ağacından üretilmiştir. Ham olarak hazırlanır, nakliye nedeniyle boyasız olarak teslim edilir. Ürünün şu an Türkiye’ye gönderimi olmasa da tasarım olarak ilham olması açısından inceleyebilirsiniz.

 

>> Ürün bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

 


Blog’a her gün eklenen yeni yazılar ve Montessori etkinlikleri için abone olmayı unutmayın. Yeni yazıları mailinizden takip edin…

Benzer İçerikler

Leave a Comment